Blat kuchenny z płytek ceramicznych (2)

Blat kuchenny powinien być praktyczny, ale także pięknie wyglądać. Funkcjonalność musi iść w parze z estetyką. Blat kuchenny z płytek ceramicznych to wspaniała opcja dla osób, którym zależy na oryginalnym wyglądzie kuchni. Przygotowywanie posiłków na takim blacie jest wygodne. Najważniejsze jest to, że blat z płytek można wykonać samodzielnie.

Unikatowość blatu z płytek ceramicznych

Ten rodzaj blatu rzadko jest dostępny w sprzedaży. Za to bardzo bogata jest oferta płytek ceramicznych, z której można stworzyć unikatową mozaikę,  która będzie ślicznie komponowała się z meblami kuchennymi i pozostałym wystrojem kuchni. Blat kuchenny z płytek ceramicznych to postawienie na oryginalność i pokazanie swojej inwencji twórczej. Pojedynczy blat powinien  mieć długość ok 80 cm i szerokość 60 cm. Takie wymiary zapewniają komfortowe przygotowywanie posiłków.

Tworzenie blatu z płytek ceramicznych

Pierwszym krokiem do stworzenia blatu jest odmierzenie odległości między elementami konstrukcji blatu. Po dokonaniu wszystkich pomiaru, w płycie wiórowej należy wyciąć otwór na zlewozmywak. Po zamontowaniu płyty wiórowej należy zabezpieczyć krawędzie blatu silikonem sanitarnym ze środkiem antygrzybiczym. Płytki przykleja się do płyty za pomocą specjalnej zaprawy klejącej, a szczeliny między płytkami wypełnia fugą.

Zalety i wady blatu z płytek ceramicznych

Płytki ceramiczne mogą służyć do renowacji blatu kuchennego i sprawić, że nabierze on pięknego wyglądu. Blat kuchenny z płytek ceramicznych jest odporny na wysoką temperaturę i działanie środków chemicznych. Wzór płytek można dobrać do każdej kuchni. Jedyną wadą blatu kuchennego z płytek ceramicznych jest to, że fugi trudno utrzymać w czystości.

Niewielkie płytki ceramiczne zyskały nowe zastosowanie – jako materiał do tworzenia blatu kuchennego. Jego największą zaletą jest niepowtarzalność. O tym, jak będzie wyglądał blat kuchenny z płytek ceramicznych, decydują jedynie użytkownicy, którzy dobierają płytki według uznania.