Modne kolory kuchni

Kuchnia to serce domu.  Musi być funkcjonalna, wygodna i do tego piękna. Wiele osób decyduje się na projektowanie kuchni i meble w zabudowie wykonane na wymiar. W kuchni dużą rolę odgrywają kolory, które kreują wnętrze, a nawet zaostrzają apetyt i sprawiają, że domownicy w tym pomieszczeniu przebywać i wspólnie gotować.

Wielość trendów aranżacyjnych

Dekoratorzy wnętrz proponują kuchnię w różnych aranżacjach kolorystycznych. Od bieli do czerwonego. Najmodniejszymi kolorami kuchni są: biały, szary/srebrny, beżowy. Biel króluje w stylu prowansalskim i angielskim. Wśród białych mebli dominuje wykończenie na wysoki połysk. Eksperci od aranżacji wnętrz radzą, aby mocne, intensywne kolory, takie jak: czarny, czerwony, pomarańczowy stosować z umiarem, np.: pomiędzy dolnymi a górnymi szafkami.

Czarny kolor w kuchni

Czarny może być stosowany na blacie lub fragmencie ściany. Czarne fronty szafek zaciemniają kuchnię.  Czerń można zestawiać z bielą lub drewnem. Wielu producentów mebli kuchennych ma w ofercie komplety meblowe białe z dodatkiem czerni lub o jasnym kolorze drewna z czarnymi akcentami.  Czarny kolor w kuchni możemy umieścić na podłodze, np.: w postaci biało- czarnych płytek. Ciemne kolory najlepiej stosować w większych kuchniach i przy odpowiednio dobranym oświetleniu.

Kolory w mniejszej kuchni

Kuchnie w blokach są niewielkie i nieraz połączone z salonem. Niewielka kuchnia powinna być aranżowana w jasnych barwach. Małą kuchnię warto pomalowana w pastelowych kolorach, ponieważ powiększają optycznie przestrzeń. Znakomicie sprawdzają połyskujące meble, które wyłapują światło, odbijają je i rozjaśniają wnętrze. Najchętniej wybieranymi kolorami w kuchni są biele, beże, pastele i szarości.

Od wielu lat  nie wychodzi z mody łączenie bieli lub szarości z drewnem. Tak urządzona kuchnia jest przytulna i elegancka.  Jasną aranżację można przełamać ciemniejszym akcentem, np.: granitowym zlewozmywakiem lub lampą w intensywnej barwie i zyskać dodatkowy kolor w kuchni.