Trudno byłoby znaleźć osobę, która lubiłaby odkurzanie – niejednokrotnie jest to żmudne i czasochłonne zajęcie. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy do posprzątania mamy mieszkanie o sporym metrażu, a my dysponujemy jedynie klasycznym odkurzaczem przewodowym. Nawet najdłuższy kabel może czasami nie wystarczyć, aby dotrzeć we wszystkie miejsca. Rozwiązaniem może być natomiast urządzenie bezprzewodowe, takie jak odkurzacz Samsung Bespoke Jet. Czy jest to sprzęt warty inwestycji?

Odkurzacz Samsung Bespoke Jet – czy jest skuteczny?

Mówiąc o odkurzaczach, większość z nas pomyśli raczej o klasycznym urządzeniu z przewodem, z którym musimy cały czas się przemieszczać, żeby dostać się do najbliższego gniazdka. Coraz częściej jednak w domach możemy spotkać odkurzacze pionowe, takie jak chociażby odkurzacz Samsung Bespoke Jet. To bezprzewodowy odkurzacz pionowy, który może pracować nawet do 60 minut bez ładowania – oznacza to, że mamy całą godzinę na wszelkie porządki, co będzie w zupełności wystarczające do posprzątania dużego mieszkania czy nawet domu.

Czy odkurzacz stojący Samsung dorównuje swoim tradycyjnym odpowiednikom, które zwykle utożsamiamy z dużą mocą i tym samym skutecznością? Okazuje się, że Bespoke Jet posiada silnik o mocy sięgającej 580 W, nie musimy się zatem obawiać, że jego siła nie będzie wystarczająca w zetknięciu z uporczywymi zabrudzeniami. A skoro o zabrudzeniach mowa – warto wspomnieć, że do tego odkurzacza możemy dokupić końcówkę myjącą Spray Spinning Sweeper, która pozwala na umycie powierzchni lub jej wypolerowanie (jeżeli będziemy używać jej na sucho).

W przypadku odkurzaczy przewodowych zdarza się, że są one dość nieporęczne, a do tego wymuszają na nas regularne schylanie się i przenoszenie ich do kolejnego pomieszczenia. Na tym polu odkurzacz stojący Samsung także się wyróżnia, bo mimo potężnego silnika pozostaje lekki i wygodny w użytkowaniu do tego stopnia, że można swobodnie podnieść go jedną ręką i użyć nawet do odkurzenia powierzchni znajdujących się nad naszą głową.

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy a przechowywanie

Każda osoba, która ma do dyspozycji niewielki metraż, z pewnością jest świadoma, jak bardzo uciążliwe bywa czasami zorganizowanie miejsca do przechowywania dla wszystkich sprzętów czy akcesoriów, które niekoniecznie chcemy pozostawiać na widoku. Klasyczny odkurzacz z długą rurą raczej nie stanowi stylowego dodatku do wnętrza, wobec czego musimy wygospodarować dla niego przestrzeń, gdzie będzie zakryty przed oczami domowników, a przede wszystkim gości.

Odkurzacz Samsung Bespoke Jet, wbrew pozorom, będzie zdecydowanie łatwiejszy pod względem przechowywania, i to nawet w niedużych mieszkaniach. Takie urządzenie możemy z powodzeniem schować chociażby za zasłoną lub umieścić między szafą a ścianą. W przypadku, gdy trudno będzie nam znaleźć dla niego taki osobny kącik, też nie musimy się przejmować. Nowoczesny, minimalistyczny design sprawia, że ten odkurzacz prezentuje się nieźle również pozostając na widoku.

Jak widać, być może bezprzewodowy odkurzacz pionowy nie jest urządzeniem, bez którego nie będziemy w stanie się obejść, ale jego posiadanie może znacząco nam ułatwić proces sprzątania.