Styl organiczny we wnętrzu – dom inspirowany naturą

Przebywanie na łonie natury niesie ze sobą wielkie korzyści – uspokaja, pozytywnie wpływa na serce i płuca, zapewnia dobre samopoczucie. W dobie postępu technologicznego  człowiek zatęsknił do natury. Potrzebuje odpocząć od zgiełku świata, zdystansować się, zatrzymać na chwilę, nabrać powietrza i spojrzeć na otoczenie.  Regularny kontakt z naturą to dziś luksus. Mało kto w pędzie codzienności znajdzie czas na niespieszne spacery po lesie, codzienne przyglądanie się rosnącej  przed domem łące. Potrzebę bliskości z naturą zauważyli architekci wnętrz i producenci wyposażenia domu. Powstał specjalny trend inspirowany przyrodą -styl organiczny.

Filozofia wewnętrznego spokoju

Nowoczesna cywilizacja, opierająca się na ciągłym stresie, nowoczesnej technologii, poczuciu braku prywatności, wiecznej bieganinie, zaczyna ludzi męczyć.  Zdecydowanie szukamy oddechu, wewnętrznego spokoju, odnowienia kontaktu z naturą. Styl organiczny to ukłon w stronę natury we wnętrzu. Stawia na prostotę, minimalizm i przytulne przestrzenie z elementami natury. Pozwala na organiczne formy, delikatne krzywizny, bo przecież w przyrodzie nie ma idealnie prostych rzeczy. Dużą uwagę zwraca na neutralne kolory i naturalne materiały -od drewna po ceramikę.  Łagodne krzywizny pozwalają stworzyć dynamiczne poczucie ruchu i płynności. Meble w stylu organicznym mają zakrzywione lub zaokrąglone elementy.  Styl organiczny to idealna równowaga pomiędzy między nowoczesnością a ponadczasowością. I to właśnie ona tworzy ciepłą i przyjazną atmosferę w domu.

Bez kątów i kantów

Styl organiczny pozwala stworzyć we własnym domu przestrzeń przesyconą życiodajną siłą przyrody. Najprościej rzecz ujmując – jest to  filozofią oparta na poszukiwaniu  życiowej energii w bliskim kontakcie z naturą.  Jest bliski pragnieniu wielu osób. Salon meblowy Warszawa oferuje do takiego wnętrza meble pozbawione kątów prostych i kantów. Zastąpione one zostały łukami, zawijasami i biomorficznymi kształtami. Wnętrze jest inspirowane barwami dzikiej przyrody i jej kształtami. Styl organiczny łączy elementy użytkowe z przedmiotami z otoczenia naturalnego.

Jak wprowadzić przyrodę do wnętrza?

Nie trzeba wiele wysiłku i ponoszenia zbyt wielkich kosztów, aby wprowadzić do domu przyrodę. Każdy pniak, gałąź, kamień, czy kropla żywicy – to skarby natury, które nie tylko przypomną dziecięce lata, ale świetnie sprawdzą się jako dekoracja w domu. Dzięki nim znów poczujemy czystą radość obcowania z naturą. We wnętrzach zaaranżowanych w tej konwencji nie może więc zabraknąć drewna i kamienia. Salon meblowy Poznań ma ogromną ofertę mebli z naturalnych materiałów.  Mile widziane są też beton, ceramika, juta oraz len. Z pniaka można stworzyć piękny stolik lub niewielkie krzesełko. Modne ostatnio plastry drewna to świetne podkładki pod kubki. W stylu organicznym dominują barwy Ziemi- brązy, beże, zieleń, szarość skał. Do przełamania kolorystyki wykorzystuje się barwę pomarańczową, żółtą lub czerwoną.